6 priežastys, kodėl verta mokytis ir tobulėti?

Sakoma, kad mokymasis – tai viso gyvenimo procesas. Nuolatinis tobulėjimas padeda mums prisitaikyti prie pokyčių, auginti savo asmenybę, išsiskirti iš kitų ir nuolat pritaikyti naujas žinias, siekiant savo tikslų. Žinoma, mokymasis ir tobulėjimas pareikalauja mūsų pastangų, todėl ne visuomet drąsu ryžtis sužinoti kažką naujo. Svarbu suprasti, jog žinios – atsiperka. Štai 6 priežastys, kodėl visuomet verta žengti kokybiško tobulėjimo keliu.

1.    Žinios padeda pasiruošti savarankiškam gyvenimui

Mokykla ir universitetas suteikia akademines žinias, kurių reikia gauti išsilavinimą, tačiau ne ką mažiau svarbūs yra emociniai ir socialiniai įgūdžiai. Gebėjimas pažinti žmonių emocijas, gilinimasis į save ir bendravimas su skirtingais žmonėmis padeda užmegzti kokybiškus santykius, prisitaikyti darbo aplinkoje ir sukurti laimingą asmeninį gyvenimą. 

2.    Tobulėjimas prisideda prie augančio pasitikėjimo savimi

Įgydami naujų žinių mes jaučiamės labiau užtikrinti savimi, lengviau priimame sprendimus, gebame pasidalinti vertingomis įžvalgomis su kitais bei mažiname savo gyvenime esanti neapibrėžtumą. Žinios išlaisvina nuo baimės suklysti ir leidžia priimti svarbius sprendimus su žinojimu, jog elgiamės teisingai.

3.    Įgydami žinias galime prisidėti prie pokyčių

Nuolatinis tobulėjimas leidžia neatsilikti nuo rinkos pokyčių ir technologinių naujovių. Net siekdami karjeros aukštumų, turime būti tikri, jog dirbame vadovaudamiesi efektyviais ir nepasenusiais principais. Tai, kas buvo veiksminga 90-taisiais gali būti visiška atgyvena dabartiniame amžiuje. Nuolatinis mokymasis suteikia mums galimybę keisti ne tik šiandieną, bet ir rytojų. Taip prisidedame prie pokyčių įgyvendinimo ir, nors ir per žingsnį, geriname savo ir kitų žmonių gerovę.

4.    Žinios padeda prisitaikyti prie pokyčių

Kartais gali atrodyti, kad kai kurios žinios taip ir liks nepanaudotos, tačiau gyvenimas yra kupinas netikėtumų ir niekada nežinome, kada galėsime pritaikyti naują informaciją. Pokyčiai dažniausiai ateina netikėtai bei neduoda pakankamai laiko jiems pasiruošti tad reaguoti į aplinkybes tenka skubiai. Tokiais momentais gelbsti visa sukaupta patirtis ir žinios. 

5.    Įgydami žinių galime mokyti ir kitus

Mokydamiesi sužinome daug naujo, todėl tam tikra informacija galime pasidalinti ir su artimais žmonėmis, draugais ar kolegomis. Tobulėjimas ir žinių skleidimas gali būti prilyginamas geriems darbams, nes informacija, kurią suteikiame kitiems, atkeliauja pas juos be didelių pastangų, tačiau gali turėti reikšmę jų sprendimams ir gyvenimo pokyčiams.

6.    Jei atsisakome tobulėti, tenka mokytis iš klaidų

Tikriausiai sutiksite, kad gyvenime pasitaikė situacijų, kuomet patingėjome įsigilinti į aplinkybes ir priėmėme skubotą ir ne patį geriausią sprendimą. Taip ne retai gali pasitaikyti darbe. Jei neturime ar neįgyjame reikiamų žinių, tenka mokytis skaudžiuoju būdu – iš savo klaidų. Tobulėjimas ir naujos informacijos įsisavinimas padeda gyventi ir dirbti efektyviau ir sumažinti klaidų tikimybę.

Mokymasis ir tobulėjimas – suteikia žinias, kurios yra nenuginčijamas asmenybės privalumas. Jas gali įgyti kiekvienas, kuris yra tam pasiryžęs. Galbūt ne visur švietimo sistema yra vienoda ar tenkinanti, tačiau žingeidumas – įgyjamas bruožas, kuris padeda užpildyti žinių spragas ar nevaržomai tobulėti ir augti. Sėkmingi žmonės priima teisingus sprendimus, kuriuos padiktuoja sukauptos žinios ir patirtis. 

Dalintis :